Zespół "Xaverianum"

„Do Ciebie Panie woła dusza moja,
Za Tobą tęskni ciało me.
Gdy nie ma Cię moje serce ogarnia lęk
Przyjdź dotknij mnie, rozraduj mnie…”

Kiedy powstał zespół "Xaverianum"? Na to pytanie nikt nie zna dokładnej odpowiedzi. Po prostu od kiedy jest duszpasterstwo i akademickie Eucharystie – jest zespół!! Zespół, czyli ludzie, którzy kochają muzykę i przez nią chcą uwielbiać Tego, który to wszystko wymyślił – muzykę, śpiew i nas! Nie można mówić, że cały czas gramy w stałym składzie. Ludzie przychodzą, tworzą, cieszą się wspólnym graniem, kończą studia i odchodzą. Wtedy pojawiają się nowi, których nieustannie zapraszamy by do nas dołączyli.

Zapraszamy uzdolnionych muzycznie oraz tych, którzy takich uzdolnień nie posiadają. Chcemy odpowiedzieć na Bożą Miłość używając naszych talentów i rozwijając je. Nieobce nam klimaty Gospel i świeże brzmienia polskiej muzyki chrześcijańskiej. Czekamy na nowe głosy i instrumenty!

Raz w roku staramy się zorganizować sobie warsztaty muzyczne, by lepiej się zaprzyjaźnić, nauczyć nowych piosenek, na nowo zaaranżować stare utwory. Jest to czas intensywnej pracy, na jaką nie możemy pozwolić sobie w tygodniu mimo częstych prób. Jest to także okazja do dobrej zabawy, gdyż robimy to, co lubimy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich (panie i panów), którzy chcieliby, ale się boją, którzy grają na gitarach, bębnach, skrzypcach, flecie, klarnecie, cymbałkach, klawiszach, talerzach, szklankach czy grzebieniu. No i tych, którzy chcą śpiewać!! Do zobaczenia!

Kiedy i gdzie?

Niedziela i wtorek, godz. 18.00, sala Ksawerego
Jesteś tutaj: Strona główna Poznaj nas Grupy Zespół "Xaverianum"

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń